Читај ми!

ЛДП критикује економску политику Владе

Влада је изгубила све конце економске политике, поручио лидер ЛДП-а Чедомир Јовановић. Због популизма, међусобних уцењивања коалиционих странака и спекулантског понашања на тржишту, суочени смо са озбиљном нестабилношћу курса, падом вредности динара и инфлацијом, оцењује Јовановић.

Председник Либерално-демократске партије Чедомир Јовановић оценио је да је Влада Србије "изгубила све конце" економске политике, а да су узроци економске нестабилности у политичкој сфери.

"Због популизма, међусобних уцењивања коалиционих странака и све чешћег спекулантског понашања на тржишту, суочени смо са озбиљном нестабилношћу курса, убрзаним падом вредности динара и инфлацијом", истакао је Јовановић у изјави достављеној медијима.

Лидер ЛДП-а је рекао да се због тога озбиљно "тресе" домаћа валута, и земља улази у велику неизвесност која оптерећује и грађане и привреду, јер више не могу да планирају ни пословање ни сервисирање кредитних и других обавеза.

"Последњи притисак на јавне финансије су Динкићев закон, као и најављена нова задужења у корист 'Србијагаса' и других државних губиташа", оценио је лидер ЛДП-а.

Јовановић сматра да је опасно што Влада "панично" реагује и све мање води рачуна о независности Народне банке Србије и Фискалног савета, против којих "води све отворенију јавну кампању покушавајући да заштити свој концепт претеране јавне потрошње и подстицања инфлације".

"Јасно је да се НБС, као и Фискални савет, труде да сачувају макроекономску стабилност и то је у сукобу са демагошким понашањем Владе која, уместо да реформише себе у складу са планом који је договорен са ММФ-ом и који обавезује Народну банку да води рестриктивну монетарну политику, подгрева јавну потрошњу, што приморава централну банку да се понаша још ригидније", рекао је Јовановић.

Највећа грешка власти, према његовом мишљењу, је што незадовољство грађана покушава да траснсферише на независне институције.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 14. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом