субота, 14.05.2011, 14:11 -> 15:52
Тадић честитао Додику
Председник Србије Борис Тадић честитао председнику Републике Српске Милораду Додику на договору који је постигао са Европском унијом о реформи правосудних институција у БиХ.
Председнику Републике Српске Милораду Додику честитао је председник Србије Борис Тадић на договору који је постигао са Европском унијом о реформи правосудних институција у БиХ.
"Честитам Милораду Додику на томе што је направио добар споразум којим брани и интересе Републике Српске и који доприноси стабилности БиХ и отвара нове персективе", рекао је Тадић новинарима после обиласка Пољопривредног сајма у Новом Саду.
Тадић је рекао да очекује да ће договор Додика и шефице дипломатије ЕУ Кетрин Ештон потврдити влада и парламент РС.
"Треба спуштати тензије, анализирати шта је проблем функционисању БиХ, треба проналазити решење за функционисање правосудних институција. Не може се догађати да неко, у орвеловском смислу, буде једнакији од неког другог у једној држави, и у том смислу је потребно да правни поредак у БиХ, као и у Србији, буде усавршаван у времену које долази", рекао је Тадић.
Додик и Ештон договорили су се јуче у Бањалуци о формирању комисије ЕУ за реструктурирање правосудних институција у БиХ, након чега је председник РС изјавио да референдум о одлукама високог представника за БиХ из домена правосуђа више није неопходан.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 20
Пошаљи коментар