недеља, 17.04.2011, 21:23 -> 21:41
Разлике решити нормалним путем
Европска унија сматра да политичке разлике у Србији морају бити решене нормалним политичким процесима, рекла Маја Коцијанчић, портпаролка високе представнице ЕУ, и додала да ће Унија пажљиво пратити развој ситуације у Србији.
Портпаролка високе представнице ЕУ за спољну политику и безбедност Кетрин Ештон Маја Коцијанчић рекла је да Европска унија сматра да политичке разлике у Србији морају бити решене нормалним политичким процесима.
"Са све већом забринутошћу смо овог викенда пратили развој ситуације у Србији", навела је Маја Коцијанчић у саопштењу новинарима.
"Политичке разлике морају бити решене у оквиру успостављеног политичког процеса, а Европска унија ће пажљиво пратити развој ситуације", рекла је Коцијанчић.
Коцијанчићева је навела да је "Србија себи за ову годину поставила високе циљеве када су европске интеграције у питању", али их, како је навела, "још није испунила".
"Захтева се потпуна посвећеност неопходним реформама и преузетим обавезама. Ово може да обезбеди само стабилно политичко окружење", навела је Коцијанчић.
Она је подсетила да ЕУ није поставила никакве фиксиране рокове када су европске интеграције Србије у питању и да ће донети одлуке само "када буде проценила да је Србија спремна".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар