Делегација СПС-а положила венац на гроб бившег председника

Руководство Социјалистичке партије Србије положило је данас венац на гроб бившег председника те партије Слободана Милошевића поводом обележавања 18 година од оснивања СПС-а.

Функционер те странке Жарко Обрадовић том приликом је рекао новинарима да је СПС показао да је државотворна странка и да се током свог постојања трудила да живот већине грађана Србије учини што бољим.

"Показало се након 18 година да су СПС-у државни и национални интереси увек у првом плану. Некад смо и једини бранили идеју социјалне правде и трудили се да у свему ономе што се збивало живот највећег броја грађана Србије учинимо што бољи", казао је он.

У делегацији социјалиста који су данас посетили гроб у дворишту куће Милошевића у Пожаревцу били су и Милутин Мркоњић, Бранко Ружић, Славица Ђукић Дејановић и Урош Шуваковић.

Поред њих виђени су и представници локалног одбора СПС-а, али и градоначелник Пожаревца Саша Ваљаревић и његов заменик Иван Грубетић, обојица из Српске радикалне странке.

Обрадовић је казао да је председник СПС-а Ивица Дачић данас био спречен да дође у Пожаревац због учешћа на конференцији министара унутрашњих послова земаља југоисточне Европе у Бечу.

Руководство СПС-а није данас одговарало на новинарска питања која нису везана за догађај због кога су дошли у Пожаревац.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 03. јул 2025.
37° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом