Читај ми!

Пети дан штрајка глађу посланика СНС-а Угљеше Мрдића

Председник скупштинског Одбора за правосуђе и посланик Српске напредне странке Угљеша Мрдић наставио је, пети дан, штрајк глађу испред Народне скупштине, све док, како каже, не буду испуњени његови захтеви тужилаштву.

Председник Српске напредне странке Милош Вучевић обишао је јутрос народног посланика те странке Угљешу Мрдића, који већ пети дан штрајкује глађу испред Народне скупштине и замолио га да прекине штрајк.

"То није политички чин, већ је људски вапај за правдом. Разговарали смо, и замолио сам и ветеране који су са њим и њега да прекину штрајк глађу. Ми никада нећемо одустати од борбе за истину и правду. До краја ћемо истерати на чистац истину Знаће се ко је и за шта одговоран приликом пада надстрешнице у Новом Саду, трагедије која је однела 16 живота", написао је Вучевић на Инстаграм налогу. 

Угљеша Мрдић је поднео кривичну пријаву против одговорних за пад надстрешнице у Новом Саду.

После тога предао је доказе Тужилаштву за организовани криминал који оптужују Небојшу Бојовића и Милутина Милошевића за трагедију у којој је страдало 16 људи.

Када је започео штрајк глађу, Мрдић је рекао да је његов главни захтев да надлежно тужилаштво ухапси бившег председника Скупштине акционара Инфраструктуре Железнице Србије Небојшу Бојовића и бившег извршног директора те компаније Милутина Милошевића, против којих је, како тврди, недавно доставио доказе Јавном тужилаштву за организовани криминал (ЈТОК), у вези са падом надстрешнице у Новом Саду.

"Док Бојовић и Милошевић не буду ухапшени и изведени пред лице правде и сви одговорни њихови саучесници, што је довело до страшне трагедије у Новом Саду, ја ћу штрајковати глађу испред Дома Народне скупштине", навео је Мрдић.

уторак, 04. новембар 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом