САД упозоравају Куртија да не искључује српске странке
Отправница послова у америчкој амбасади у Приштини Ану Пратипати поручила је Аљбину Куртију да је веома важно да Срби на Косову и Метохији буду укључени у локалне изборе 12 октобра, упозоривши га, да са његовим покретом “Самоопредељење” не покушава да искључи неке странке из процеса гласања.
Пратипати је после разговора изјавила да је са Куртијем разговарала јер, како каже, вршилац дужности премијера и покрет ‘Самоопредељење’ разматрају искључивање неких политичких странака из учешћа на предстојећим локалним изборима".
Појаснила је, да верује, да сви грађани треба да имају пуну прилику да бирају своје изабране представнике.
"Веома је важно да косовски Срби буду укључени у овај процес и забринути смо због сваког покушаја ограничавања њиховог избора. Јасно сам ставила до знања ове тачке вршиоцу дужности премијера и подвукла пажњу САД на ово питање", рекла је Пратипати, а преносе медији у Приштини.
Састанак Централне изборне комисије са разматрањем пријава странака за изборе одржава се поподне у Приштини.
Медији на албанском преносе да је Централна изборна комисија до сада одобрила учешће на изборима за 58 политичких субјеката, од којих је 31 грађанска иницијатива и 27 независних кандидата.
Коментари