Читај ми!

Албанац у Грачаници уклонио спомен-плочу настрадале српске девојчице

Чланови породице Перић, њихови рођаци и комшије окупили су се данас у Грачаници, јер је нови комшија Албанац, без претходног обавештења уклонио спомен-плочу њихове ћерке Биљане и бацио је крај пута. "Нашу ћерку је на овом месту пре 30 година аутомобилом усмртио Албанац и сада је поново убијају”, поручио је отац девојчице Вукашин Перић.

Албанац, који је недавно купио имање од Србина у улици "Цара Лазара” у Грачаници, самоиницијативно је пре два дана уклонио спомен-плочу крај пута.

Иако се крајпуташ налази ван имања новог комшије, а уз магистални пут Приштина–Гњилане, власник је из само њему знаних разлога одлучио да таблу уклони.

"Нови комшија уклонио је спомен-плочу мог покојног детета, која је на овом месту већ 30 година. Никоме није сметала, а сада њему смета. У недељу поподне, дошао је, узео брусилицу исекао плочу и бацио у страну", испричао је медијима видно узнемирен Вукашин Перић, отац 11-годишње Биљане, која је страдала 1995. године.

Каже да је случај пријавио полицији и инспекцији, као и надлежнима у Општини Грачаница и да очекује да неко од њих и реагује.

"После 30 година ја сам данас опет у црнини, јер ми по други пут убијају дете", на ивици суза говори отац настрадале девојчице.

Вукашинов син Александар каже да је случај пријавио полицији, која је обишла место и сачинила записник али, додаје како су му у полицији рекли да без извештаја општинске инспекције не могу да случај предају тужиоцу.

"У инспекцији кажу да се земљиште води под путном инфраструктуром и да нису надлежни за овај део овде и ту се ставља тачка на све. Мени полиција тражи извештај. Рекли су да изађе општински инспектор на лицу места, они кажу нису надлежни, ја се два дана јурим по општини и по инспекцији да ми дају било какав папир, јер хоћу да тужим. Сви се проглашавају ненадлежним и пребацују лопту са једних на друге", истиче Александар Перић.

Уклањање спомен-плоче за породицу је скрнављење места погибије њихове ћерке и најављују тужбу против новог власника имања у комшилуку и позивају се на Устав и на закон о заштити о унапређењеу права заједница који укључује заштиту споменика крајпуташа.

среда, 11. јун 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом