Дачић осудио изјаву Миливојевића да је полиција добила наредбу да силом разбија блокаде

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић најоштрије је осудио као неистину и опасну манипулацију изјаву председника Демократске странке Срђана Миливојевића да је председник Србије Александар Вучић наредио полицији да уз примену силе деблокира зграду Радио-телевизије Србије. Миливојевић је претходно позвао посланике да вечерас буду уз студенте јер је Вучић наводно наредио полицији да у ноћи између четвртка и петка деблокирају прилазе РТС-у у Таковској улици и на Kошутњаку.

Дачић је најоштрије осудио грубе неистине и опасне манипулације које је изнео председник Демократске странке Срђан Миливојевић да је председник Србије Александар Вучић наредио полицији да уз примену силе деблокира зграду Радио-телевизије Србије.

Он је истакао да овакве "потпуно измишљене тврдње чине штету и грађанима и полицији, представљају покушаје наметања утиска јавности да председник оперативно управља полицијом, стварајући атмосферу страха, панике, немира и неповерења у институцију МУП, са циљем да се додатно радикализује ситуација на терену".

Такође, како додаје, овакви злонамерни наводи представљају покушаје безобзирне и грубе злоупотребе у дневнополитичке сврхе, у циљу да се тако повећа присуство људи у блокади РТС-а, којом се грубо крши право на рад Јавног медијског сервиса.

"Припадници Министарства унутрашњих послова, од почетка блокада, поступају искључиво у складу са законом, уз максималну уздржаност и професионализам", истакао је Дачић.

Он је позвао политичке актере да покажу одговорност, да не шире дезинформације које за циљ имају само изазивање тензија и да се суздрже од злоупотребе полиције у политичке сврхе, саопштио је МУП.

"Министарство унутрашњих послова ће наставити да у складу са законом чува јавни ред и мир и осигура безбедност за све грађане", рекао је министар.

Миливојевић: Вучић наредио разбијање блокаде

Председник Демократске странке и посланик Срђан Миливојевић изјавио је претходно да је председник Србије Александар Вучић наредио специјалним полицијским снагама да, уз примену силе над студентима, у ноћи између четвртка и петка деблокирају прилазе Радио-телевизији Србије у Таковској улици и на Kошутњаку.

Миливојевић је рекао да је ту информацију добио из поузданих извора из МУП-а и БИА и позвао је све опозиционе посланике да наредну ноћ проведу са студентима испред РТС-а.

петак, 25. април 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом