Линта: Рањавање Србина на Бистричком мосту врхунац терора Куртијевог режима

Председник Савеза Срба из региона Миодраг Линта оценио је данас да пуцање специјалаца косовске полиције РОСУ на ауто у којем су се налазила двојица Срба, од којих је тешко рањен Миљан Делевић, представља врхунац терора Куртијевог режима.

Миодраг Линта је рекао да су специјалци Аљбина Куртија кукавички изрешетали ауто у задњем делу и да су том приликом ранили Миљана Делевића у леђа, док његов сувозач Душан С. пуком срећом није рањен или још трагичније, није убијен.

"Мучки напад на двојицу Срба од стране припадника РОСУ, са намјером да их убију, десио се код нелегалног пункта на Бистричком мосту, на магистралном путу Косовска Митровица-Лепосавић", навео је Линта у саопштењу.

Истиче да Србија треба снажно да захтева да се специјалне јединице косовске полиције повуку са севера Косова и Метохије јер је у супротности са важећим споразумима.

"Куртијеви специјалци свакодневно демонстрирају силу, малтретирају и провоцирају српски народ и изазивају све чешће инциденте с циљем стварања панике и опште несигурности. Постоје многобројни примери да су припадници специјалних снага Косовске полиције са аутоматским пушкама заустављали Србе, не само на легалним прелазима већ и на нелегалним пунктовима, магистралним путевима или другим местима и при томе су се понашали крајње бахато и агресивно", казао је Линта.

Подсећа да је било и доста случајева физичког насиља.

Линта наводи да је крајње вријеме да САД и Европска унија коначно недвосмислено осуде незаконито и насилничко понашање косовских специјалаца и пошаљу јасну поруку Куртију да својим неразумним понашањем изазива општи хаос на северу Косова и Метохије. 

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом