недеља, 23.10.2022, 11:02 -> 12:16
Извор: РТС
Кандидати СПС-а за министре Дачић, Ружић, Тончев, Милићевић, Баста
Председник СПС Ивица Дачић изјавио је, након седнице Председништва странке, да су кандидати за министре коалиције око СПС, поред њега и Бранко Ружић, Ђорђе Милићевић, Новица Тончев и Раде Баста.
Ивица Дачић је кандидат за министра спољних послова, Бранко Ружић за министра просвете, Новица Тончев и Ђорђе Милићевић за министре без портфеља, а испред коалиције СПС-ЈС, кандидат за министра привреде ће бити Раде Баста.
Лидер социјалиста је на конференцији за новинаре рекао да су одлуке донете једногласно.
Дачић је рекао да је у најбољем интересу Србије и њених грађана да се настави сарадња СНС-а и СПС-а, наводећи да је изразита политичка стабилност предуслов за остваривање било каквог циља.
Он је навео да ће шеф посланичке групе СПС-а у Скупштини Србије бити Снежана Пауновић.
На питање да ли ће Душан Бајатовић остати на месту директора "Србијагаса", Дачић је одговорио да то није била тема разговора.
Коментари