субота, 26.06.2021, 14:28 -> 19:29
Извор: РТС
Брнабић: Држава ће помоћи да Нишка Бања поврати стари сјај
Премијерка Ана Брнабић, која је обиласком Нишке Бање и археолошког налазишта Медијана наставила посету Нишавском округу, очекује повећање броја туриста и најављује да ће држава помоћи да бања поврати стари сјај.
Ана Брнабић је најавила да ће држава пружити пуну подршку пројектима на Медијани, налазишту које је више од десет година затворено за посетиоце и најавила друге значајне пројекте.
Брнабићева је навела да се никад у историји овог налазишта није у њега уложило новца као у последњих десет година, као и да очекује много више туриста.
"Очекујем, не само да све Нишлије остају овде и људи из Нишавског округа, него да много људи из иностранства дође да живи овде и да ради овде. Сигурна сам да то није само пуст сан. Сигурна сам да је то нешто што ћемо успети да остваримо, јер, на крају крајева, са свим инвестицијама које су дошле у Ниш, овде је незапосленост толико пала да ће ускоро бити потребно да доводимо људе из иностранства да раде овде", рекла је Брнабићева.
У Нишу је почео поступак изградње Аква парка, а очекује се и почетак изградње излазног пута на Kоридор 10.
Бањски туризам у Србији коначно се буди
Председница Владе Ана Брнабић изјавила је, током обиласка Нишавског округа, да је задовољна што се бањски туризам у Србији коначно буди, и додала да томе доприноси развој Нишке Бање, отварање пројекта Кулиште као и завршетак старог купатила, које је како је навела, културни споменик.
"Кулиште касни. Републичка дирекција за имовину треба да реагује како би се отворио тај важан пројекат вредан 40 милиона динара", рекла је Брнабић наглашавајући да јој је управо због тога што жели да сагледа ситуацију на терену важно што је јуче и данас у Нишавском округу.
Председница владе, која је обишла Алексинац, Мерошину, Ражањ и Дољевац, рекла је да јој је важан обилазак свих општина како би видела шта касни од путне, образовне и туристичке инфраструктуре, да види шта треба да се ради и да се одмах решавају проблеми.
Додала је да је тако јуче након посете Алексинцу позван директор "Путева Србије" па ће изградња пута планирана за 15. јун почети наредне недеље.
Брнабић је изразила задовољство што у Нишку бању долази све више приватих инвеститора који улажу у хотеле, што, како је додала, значи да ће Нишка бања бити све лепша и све јача, да ће долазити све више људи и да ће живот оних који ту живе бити све квалитетнији и лепши.
Председница владе река је да надлежни морају да заврше и старо купатило које поред туритичке вредности има и културну - предсавља културни споменик.
Аплицирали су и за базен број три, аплицирали за још 15 милиона, рекла је Брнабић.
"Бањски туризам се коначно поново буду, имамо све више бања. Конкуренција између њих све је јача што ће нас терати да се такмичимо, да се боље старамо, да што више улажемо и боримо за што више туриста не само из Србије већ и из иностранства", рекла је она.
Председница Владе је додала да ће у трци бити и Врањска Бања и да се тим пре мора више и брже улагати у Нишку Бању.
Пројекат Кулиште у Нишкој Бањи, лечилишту откривеном још у доба старог Рима, а које је угостило и три српска краља, подразумева изградњу водопада на стени, испод којег ће бити систем отворених базена са термалном водом.
Коментари