Читај ми!

ЕУ: Нове власти у Приштини да наставе дијалог са Београдом

ЕУ очекује од нових власти у Приштини да се ангажују конструктивно у наставку дијалога са Београдом и искористе прилику за постизање свеобухватног споразума, поручили су шеф дипломатије ЕУ Жосеп Борељ и европски комесар за проширење Оливер Вархељи.

У заједничком саопштењу, након јучерашњих избора на Косову и Метохији, Жосеп Борељ и Оливер Вархељи наводе да ће "ЕУ наставити да пружа подршку европском путу Косова", али и подсетили на обавезе које стоје пред будућим властима у Приштини.

"Од Косова се захтева напредак у реформама, кроз споразум о Стабилизацији и придруживању и Европска реформска агенда, као и регионална сарадња. Европски пут Косова води кроз свеобухватну нормализацију односа са Србијом и ЕУ очекује од нових власти конструктивни ангажаман на наставку дијалога коме посредује ЕУ", поручили су Борељ и Вархељи.

У саопштењу се додаје да ће ЕУ наставити да прати постизборне процесе на Косову и Метохији где се очекује формирање парламента, владе и избор новог председника.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом