Дачић и Шаленберг о сарадњи Србије и Аустрије током пандемије коронавируса

Први потпредседник Владе и министар спољних послова Ивица Дачић разговарао је телефоном са аустријским колегом, савезним министром за Европу, интеграције и спољне послове Александером Шаленбергом.

Министри су разменили искуства о тренутној ситуацији изазваној пандемијом и мерама које њихове владе предузимају у циљу заштите људских живота од коронавируса и ефикасног превазилажења последица епидемије, саопштио је МИП Србије.

Министар Шаленберг је истакао да је и у овим тешким тренуцима, када су све земље фокусиране на борбу са коронавирусом, сарадња са Западним Балканом и даље високо на листи приоритета Аустрије. Најавио је помоћ коју је Аустрија спремна да упути Србији у виду медицинске опреме и средстава за опремање привремених болница. Такође, понудио је да, уколико постоји потреба, Аустрија преузме на даље лечење пацијенте из Србије који су у тешком стању и налазе се на интензивној нези.

Министар Дачић захвалио je на најављеној помоћи и рекао да ће надлежним институцијама пренети спремност Аустрије да помогне у лечењу најтежих болесника.

Министри су изразили наду да ће се свет ускоро изборити са овом опаком болешћу и сложили се да је већ сада потребно започети са припремама како би након ублажавања мера у обе државе обновиле активности у пуном капацитету.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом