среда, 04.03.2020, 10:25 -> 10:38
Извор: РТС
Министарство одбране поднело кривичну пријаву против Бошка Обрадовића
Министарство одбране је саопштило да је због позивања на насилну промену уставног уређења поднело кривичну пријаву против Бошка Обрадовића.
Како се наводи у саопштењу, Министарство одбране поднело је Вишем јавном тужилаштву кривичну пријаву против Бошка Обрадовића због извршења кривичног дела "позивање на насилну промену уређења" из члана 309 став 1. Кривичног законика, у вези са чланом 308 Кривичног законика, јер је у намери угрожавања уставног уређења и безбедности Републике Србије позивао и подстицао да се силом промени њено уставно уређење и свргну највиши државни органи.
Министарство одбране је у саопштењу навеоло да је Обрадовић је на конференцији за медије у Народној скупштини рекао да "Александра Вучића хитно треба изоловати" и да војска и полиција треба да преузму власт у Србији.
Коментари