Француски сенатор: Сведочићу о реалности живота Срба на Косову

Себастијан Моран, члан делегације француских парламентараца која је посетила Косовску Митровицу, поручио је да ће у својој земљи реално сведочити о животу Срба на Косову и Метохији.

Делегација француских парламентараца је у Косовској Митровици разговарала са потпредседником Српске листе Игором Симићем и чланом председништва ове странке Славком Симићем о ситуацији и проблемима српске заједнице на Косову, пренео је Косово онлајн.

"Ја сам овде да сведочим о реалности живота Срба у њиховим градовима и сведочићу у француском Сенату у финансијској комисији, такође у групи 'Пријатељство балканских земаља', да бих покушао да покажем да је могуће да српски народ поново пронађе нормалан живот на овим просторима", изјавио је сенатор Себастијан Моран.

Захвалио је представницима Српске листе након сусрета, истакавши да је разговор био неопходан јер се, како је приметио, не бави политиком ван реалности.

Потпредседник Српске листе Игор Симић је изјавио да су поносни смо јер су могли да угосте пријатеље из Француске, а са друге стране да се они на терену увере како живе Срби данас на КиМ.

"Како је могуће да у 2020. години Срби не могу да посете своје светиње, како је могуће да се Србима забрањује да посете своје домове на КиМ и како је могуће да 250.000 Срба, 20 година након сукоба, не могу да се врате у своје домове", упитао је Симић.

Симић је додао да је представницима Српске листе била част да на Божић дочекају француске парламентарце и хуманитарне раднике који се труде да промене слику која је устаљена када је у питању ситуација на Косову и да свету представе истину са каквим се проблемима суочавају Срби на Косову. 

"Потребно је да истина дође до људи који желе да је чују, а у томе ће нам помоћи људи широког срца и искреног односа према односу Срба и Албанаца какви су представници француске делегације са којима смо данас разговарали", додао је Симић.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом