Рашковић Ивић: Мегатренд је Чернобиљ високог образовања

Потпредседница Народне странке Санда Рашковић Ивић рекла је да та странка тражила да се власнику "Мегатренда" Мићи Јовановићу трајно одузме дозвола за рад.

Санда Рашковић Ивић је конференцију посветила "Мегатренду" и стању у високом образовању и подстила да је Народна странка поднела кривичну пријаву против власника Миће Јовановића због преваре.

Она сматра да друштво и држава треба да се обрачунају са "Мегатрендом" који је назвала "Чернобиљ високог образовања" и додала да је НС затражила и да се Јовановићу трајно одузму акредитација, довозола за рад и привремено имовина стечена кривичним делом.

Рашковић Ивић је подсетила и "на превару и непостојећи Megatrend International Expert Consortium Limited у Лондону" и позвала министра просвете Младена Шарчевића да каже шта је са диломом министра Стефановића као и са још 1.054 дипломе иза којих стоји тај конзорцијум.

Додала је да та странка неће у петак присуствовати заједничком састанку са представницима ЕП и власт и изразила уверење да ће се СЗС сепаратно видети са представницима Европског парламента.

Она тврди да власт покушава "странце да убеди" да ће унапредити изборни процес, али истиче да нема поверења да ће закони нешто променити за кратко време ако је на челу групе за спровођење поштених и фер избора, како каже "министар унутрашњих послова кога тресу све могуће афере".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом