субота, 03.08.2019, 11:52 -> 12:20
Извор: Танјуг
Вучић: Само чекам да чујем да Грачаница није Милутинова
Покушаћемо да заштитимо Српску православну цркву на Косову и Метохији, њену имовину и светиње, поручио је председник Србије Александар Вучић.
Након обиласка радова на Тргу републике у Београду, председник Србије Александар Вучић је одговарао на питања новинара.
На питање може ли Србија да учини било шта да спречи отимање српских светиња на КиМ, а поводом последњег случаја служења католичке мисе у православној цркви Светог Николе на Новом Брду, Вучић је констатовао да то чак није ни злоупотреба вере, већ посао за Еулекс и међународне организације.
Председник је навео да је и у Бриселу, током преговора, инсистирао на томе да, шта год да буде, мора званично да пише СПЦ Београд, да би се спречило да се на Космету спроводе идеје прављења неке нове православне цркве, као што се, каже, данас дешава у Црној Гори и на неким другим просторима.
"Покушаћемо да заштитимо СПЦ, њену имовину, светиње и све друго, а на међународној заједници је да нам то објасни", истакао је Вучић.
А, онда ће се, примећује, чути "чудесни коментари" како би Албанцима требало да припадну Дечани.
"Само чекам да за Грачаницу чујем да није краља Милутина, него неког од великих албанских јунака...", рекао је Вучић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 15
Пошаљи коментар