Салвини прихватио позив да посети Србију

Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Небојша Стефановић истакао је у телефонском разговору са потпредседником Владе Републике Италије и министром унутрашњих послова Матеом Салвинијем спремност српске полиције на унапређењe сарадње са италијанским колегама, посебно у области ирегуларних миграција.

Стефановић је оценио да само заједничке и координисане активности у овој области, са посебним акцентом на сузбијању трговине људима, кријумчарења људи и фалсификовања докумената дају резултате у овој борби, наводи се у саопштењу МУП-а.

Како је нагласио, Република Србија је спремна, као и до сада, да буде део заједничког и јединственог одговора Европе на мигрантску кризу, а у њеном решавању сарадњу са Италијом сматра као једном од приоритетних.

У телефонском разговору двојице министара разматрана је и помоћ италијанске полиције у подизању капацитета српске полиције, нарочито у унапређењу активности граничне полиције у складу са стандардима ЕУ.

Министар Салвини подсетио је да је Италија већ годинама оптерећена повећаним приливом миграната са севера Африке и да су из тог разлога надлежне италијанске службе веома посвећене решавању овог проблема.

Како је истакао, Италија је спремна да унапреди квалитет сарадње са свим релевантним партнерима у овој борби, а посебно са Србијом, с обзиром на то да је реч о транзитној земљи на такозваној "балканској рути".

Министар Стефановић овом приликом позвао је Салвинија у посету Србији, што је италијански министар прихватио.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом