петак, 12.04.2019, 12:42 -> 12:50
Извор: РТС
Аутор: Андрија Игић
Курти: Харадинај патриота када је приморан
Вођа покрета "Самоопредељење" и посланик у косовској скупштини Аљбин Курти изјавио је да косовски премијер Рамуш Харадинај смењује спрске министре само када медији објаве наводе о корупцији владе или када се "грађани подигну против лопова".
"Само када се подигну медијске оптужбе о корупцији у влади или када се грађански таласи подигну против лопова као сада, премијер направи патриотски гест", рекао је Курти на седници косовске скупштине, осврћући се на смену Ивана Тодосијевића и Весне Микић.
Курти је председника Хашима Тачија и Харадинаја означио као "племенске бајрактаре" и рекао да их треба уклонити са "грбаче народа".
"Пазар на коме почива ова власт је троструки: трговина са Специјалним судом, трговина са косовском територијом и трговина асфалтним експропријацијама и запошљавањем у предузећима", истакао је Курти.
Курти је позвао на уједињење против корупције.
"Они су наша срамота због њихове дрскости. Не можемо да постигнемо ни државу ни развој. Морамо да их се отарасимо са ‘врата народа' јер не можемо им узети огледало из руке", закључио је Курти.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар