среда, 27.02.2019, 17:01 -> 17:18
Извор: Танјуг
Директор Трепче: Нећемо примењивати законска решења Приштине
Генерални директор "Трепче" Јован Димкић изјавио је да ће Србија, без обзира на наизглед тешку ситуацију због најаве Приштине о регистрацији "Трепче", настојати да нађе решење за комбинат од кога директно или индиректно зависи 35 одсто Срба на северу покрајине.
"Тај закон и законска решења нећемо примењивати", рекао је Јован Димкић за Танјуг, након састанка представника Срба са КиМ са председником Александром Вучићем.
Димкић је додао да још није извесно шта ће се након те јучерашње најаве из Приштине дешавати.
"Најава о регистрацији компаније до краја фебруара повећала је забринутост запослених, менаџмента, свих грађана на северу КиМ, али и државних органа Србије", рекао је Димкић и навео да је регистрација један од завршних корака у процесу имплементације Закона о Трепчи из 2016. године.
Према његовим речима, не постоји много механизама у регулативи КиМ која је на снази којом би се заштили српски интереси.
"Али и у овој ситуацији која изгледа наизглед немогућа за решавање покушаћемо да нађемо решење како бисмо наставили редовне активности, стварали приходе и у складу са тим испуњавали обавезе према радницима, добављачима", нагласио је Димкић.
Директор је оценио да су неприхватљива законска решења Приштине, јер би могла да наруше модел функционисања.
"Не желимо да применимо законе који иду на штету компаније, чак и када би занемарили одлуку о бесправној промени власничке структуре, не желимо да нам нова законска решења униште модел по коме функционишемо, а она се односе на промену организационе структуре и начин управљања комбинатом", рекао је Димкић.
Директор је подсетио да од "Трепче" директно зависи 3.000 људи, односно 2.400 радника ако се изузму интерно расељени и они који су током године добили отпремнине, док је њих много, много више ако се узму у обзир компаније са којима се послује.
На тај, индиректан начин, зависно је 30, 35 одсто српске популације која живи на КиМ, закључио је Димкић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар