Харадинај: КСБ спремне за прикључење НАТО-у

Косовски премијер Рамуш Харадинај, тврди да су косовске снаге безбедности (КСБ) спремне за придруживање НАТО-у.

Рамуш Харадинај је то написао на свом фејсбук профилу након састанка са командантом здружених снага у Напуљу, адмиралом Џејмсом Фогом.

Косово, навео је Харадинај, функционише у складу са слободном вољом својих грађана, која је, како каже, "у служби мира у земљи, региону и свету".

"КСБ је кренуо у процес постизања пуног капацитета војске и спремна је да се придружи НАТО-у у мировним мисијама. Са командантом здружених савезничких снага у Напуљу, адмиралом Џејмсом Фогом, разговарали смо о наставку блиске сарадње између наших институција и КФОР-а, како би се гарантовало сигурно окружење за све", написао је Харадинај.

Влада Рамуша Харадинаја је доведена у питање након што је он раније данас поново одбио да укине стопостотно наметнуте таксе на робу из Србије и БиХ, након више захтева САД да Приштина укине исте.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом