О'Конел критикује правосудни систем на Косову

Британски амбасадор у Приштини Руаири О'Конел критиковао је правосудни систем на Косову и затражио од тужилаца и судија да покажу више храбрости. Позвао је косовске политичаре да преузму одговорност за развој догађаја на Косову, преноси РТК.

"Сви схватају да је потребно да се нешто промени или да се спроведе правна реформа, али и да људи који имају добру вољу унутар система, тужиоци или судије, смогну храброст да се супротставе негативним појавама", рекао је Руаири О'Конел.

Британски амбасадор у Приштини је у емисији "OnAir" на радију Косово истакао да би било боље ако би се косовски политичари осећали одговорнијим за развој догађаја на Косову.

Навео је да понекад има утисак да људи више воле да пребацују одговорност на странце, него да је преузму на себе, а то, каже, не функционише у демократији.

"Дакле, они треба да преузму одговорност, а грађани да траже да се њихови политичари осете потпуно одговорним за развој догађаја", рекао је О'Конел.

Поручио је да се интереси Велике Британије и Косова поклапају – да Косово буде функционално, да успе, да има државну структуру која функционише за добробит грађана.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом