Тачи: Споразум има смисла само ако Београд призна Косово

Дан уочи наставка дијалога Београда и Приштине у Бриселу, косовски председник Хашим Тачи поновио је да су могућности за постизање договора веома мале и да ће коначни споразум имати смисла само ако, како је рекао, "Србија призна Косово као државу".

Хашим Тачи је, говорећи на амбасадорској конференцији у Приштини, рекао да ће Приштина уложити максимални напор да би се уклониле све препреке за чланство Косова у УН.

Према писању приштинске Газете експрес, Тачи је рекао да му се чини да је већ престала да се помиње идеја о размени територија.

"Косово нема смисла без Митровице и Газивода. Неће бити раздвајања, неће бити размене и неће бити Републике Српске на Косову", поновио је Тачи.

Додао је да сви који говоре о "одвајању и припајању" охрабрују Србију и отежавају дијалог у Бриселу.

Газета експрес подсећа да ће опозиција данас још једном покушати да одржи седницу парламента на којој би се на дневном реду нашао предлог резолуције која би онемогућила Тачија да у Бриселу разговара о граници Косова према Србији.

Међутим, према последњим информацијама, ни власт ни опозиција немају кворум да одрже планиране седнице.

Број коментара 14

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом