петак, 27.07.2018, 18:26 -> 18:37
Извор: Танјуг
Симић тражи веће присуство полиције у општинама на југу КиМ
Председник одбора за права, интересе заједница и повратак Игор Симић позвао је на седници тог тела косовског министра унутрашњих послова да појача присуство полиције у општинама на југу Косова и Метохије где су, каже, учестале крађе стоке и пољопривредних машина као и напади на Србе, пре свега повратнике.
Игор Симић сматра и да се мора повећати број српских припадника КПС-а у српским повратничким местима, те да је неопходно да КПС престане да дискриминише Србе на КиМ који користе српске пасоше.
Косовски министар је поручио да ће учинити све што је у његовој моћи, али је рекао и да крађе често нису етнички мотивисане, те да се дешавају свуда, а кад је реч о пасошима обећао је да ће проверити о чему се ради.
Симић је, међутим, узвратио да је чињеница да су крађе етнички мотивисане, јер се, како је навео, у мешовитим срединама попут Новог Брда дешавају искључиво Србима.
Посланик Зоран Мојсиловић питао је докле се стигло са истрагом о бруталном хапшењу директора Канцеларије за КиМ Марка Ђурића и пребијању легитимних српских грађана 26. марта ове године.
Косовски министар је одговорио да истрагу води косовски полицијски инспекторат и да полицијске снаге поступају по наређењу, али и да ће се свако прекорачење овлашћења које се докаже санкционисати.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар