Чепурин: Три става о јучерашњим дешавањима на КиМ

Руски амбасадор у Београду Александар Чепурин је истакао своја три става о јучерашњим дешавањима на Косову које је назвао "најездом у Косовској Митровици".

"Три утиска о јучерашњој најезди у Косовској Митровици: 1. ужасна црна униформа, бахатост, претња оружјем, 2. јасно је да је Приштина деловала уз потпуну сагласност својих покровитеља, 3. Брисел је показао неспособност као посредник и гарант", написао је Александар Чепурин на свом Твитеру.

Руски амбасадор у Београду је на овој друштвеној мрежи написао и да је присуствовао "интересантном брифингу" код српског министра спољних послова Ивице Дачића за стране амбасадоре, на коме су прегледани јучерашњи снимци из Приштине и Косовске Митровице, уз коментар да "тај дивљачки чин и бахатост наоружаних бандита буквално поражавају".

Руски амбасадор оценио је да међународна представништва (ЕУ и НАТО) апсолутно нису испунила своје обавезе.

"Приштина и ове структуре су дозволиле да наоружани косовски Албанци, кршећи сва правила, направе такав страшан безобразлук – да наоружани упадну у део КиМ који је насељен Србима. Требало би да се они за почетак барем дубоко извине господину Марку Ђурићу, српском народу и Србији", написао је Чепурин.

Број коментара 8

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом