Вулин: Припадницима ВС биће увећане плате за десет одсто

Министар одбране Александар Вулин рекао је да "са поносом може да каже да ће у војсци имати веће плате него што су икад имали".

"Захваљујући политици тадашњег премијера Александра Вучића, ми данас имамо више новца и захваљујући тој политици и томе што смо економски много јачи – могу да кажем да ће као први ефекат рада врховног команданта Војске Србије на побољшању материјалног положаја припадника Војске Србије бити повећање плата за десет одсто", рекао је Вулин за Телевизију Пинк.

Када је реч о осталим безбедносним структурама, Вулин каже да министар полиције Небојша Стефановић и шеф БИА Братислав Гашић заједно са председником Србије раде на томе како ће се то решавати у њиховом сектору.

Према Вулиновим речима, врховни командант припрема даље мере којима ће бити побољшан положај припадника војске.

Вулин истиче да се Вучић није толико жестоко раније залагао за мере штедње, сада то не би било могуће.

"Ми смо рекли – хоћемо јаку и задовољну војску и ово ће бити јака и задовољна војска", нагласио је министар одбране.

Напоменуо је да се иде на то да се припадник војске и безбедносних структура осећа поносно што носи униформу, да га поштује његова околина и да може да обезбеди породицу и да ће онда моћи потпуно да се посвети одбрани своје земље.

Вулин је подсетио да је у току конкурс за пријем 926 професионалних војика и да могу да конкуришу сви испод 30 година, држављани Србије који су служили војску са оружјем, уколико прођу тестове.

"Ови године смо примили више од 800 припадника и сада ћемо још 926, очекује се и нова класа наших потпоручника...", рекао је Вулин.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом