четвртак, 26.01.2017, 12:39 -> 15:48
Извор: Танјуг
Харадинај: Дијалог само ако Србија призна Косово
Приштина показује инфериорност и понизност према Београду, оценио је председник опозиционе Алијансе за будућност Косова Рамуш Харадинај, додајући да се противи наставку дијалога две стране док Србија не призна Косово, јавља АФП.
Рамуш Харадинај је у телефонском интервјуу за АФП оценио да је штета што "Приштина задржава инфериорну и понизну позицију према Београду" и додао да Косову не недостају људи спремни да се супротставе.
Рекао је и да се противи наставку дијалога Приштине и Београда у Бриселу.
"Само једно питање отворено је за дискусију са Србијом – признање Косова. Ако је Србија спремна да то прихвати, онда можемо да седнемо за преговарачки сто. Ако не, онда треба чекати", навео је.
Харадинај је оценио и да је његово хапшење у Француској 4. јануара по оптужници Србије неправедно и да је то злоупотреба права.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 7
Пошаљи коментар