Вучић разговарао с Пуповцем, подршка председнику СНВ-а

Премијер Србије Александар Вучић пружио је данас подршку председнику Српског народног већа Милораду Пуповцу, који се нашао на мети националистичких странака и појединаца у Хрватској због критика на рачун постављања спомен-плоче у Јасеновцу на којој је написано "За дом спремни".

Александар Вучић је, како преноси Блиц, позвао Пуповца у телефонском разговору да дође у Београд.

Премијер је поновио у разговору с лидером СНВ-а своје уверење да Срби и Хрвати, Србија и Хрватска, све своје проблеме морају да решавају мирним путем, у дијалогу.

Пуповац ће наредних дана посетити Београд и састати се са премијером Вучићем, наводи Блиц.

Пред просторијама СНВ-а у Загребу данас су десничари одржали протест и тражили да се Пуповцу укине саборски имунитет, а последњих дана он је на сталној мети на друштвеним мрежама, на којима му се отворено поручује да иде у Србију.

Број коментара 31

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом