Дачић са Филеом о сарадњи и евроинтеграцијама Србије

Министар спољних послова Ивица Дачић разговарао је са Штефаном Филеом, бившим европским комесараом за проширење који је данас специјални изасланик за Западни Балкан и ОЕБС у Министарству иностраних послова Чешке.

Током разговора, обострано је констатовано да су билатерални односи добри и да постоји простор за даље унапређење свих видова сарадње између две земље, саопштило је Министарство спољних послова Србије.

Са чешке стране је поновљена спремност за наставак подршке европским интеграцијама Републике Србије и у даљем току преговарачког процеса са Европском унијом.

У том контексту, истакнут је интерес за стварање институционалног оквира за наставак сарадње две земље на плану европских интеграција, наводи се у саопштењу.

У разговору су размењена мишљења и о актуелним питањима у региону.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 10. март 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом