Вулин: Ковач полемише са истином

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Србије Александар Вулин оценио је данас да одлазећи шеф хрватске дипломатије Миро Ковач полемише са истином, са здрави разумом.

Вулин је новинарима у Скупштини Србије рекао да Миро Ковач није у сукобу с њим, већ са истином и да не полемише са њим, већ са здравим разумом.

Како су пренели хрватски медији, Ковач је раније рекао да се Срби још нису ослободли вируса агресивног великосрпства и југословенског комунистичког система и да Србија док то не учини никада неће ући у ЕУ.

Реагујући на ту изјаву Вулин је подсетио на дешавања у Србији и Хрватској током обележавања 21. годишњице "Олује" у којој су хрватске војне и полицијске снаге протерале више од 220.000 Срба, док је њих око 2.000 убијено или се и даље воде као нестали.

"Да ли је у Бусијама на обележавању "Олује" запаљена иједна застава... Да ли је истина да се у Бусијама није чула ниједна фашистичка песма, нити песма која призива мржњу", питао је Вулин.

Он је истовремено упитао Ковача да ли је тачно да су у Книну "марширале усташе" и да ли је тачно да је запаљена српска застава.

Упитан када ће престати размирице и одговори политичара из Србије и Хрватске, Вулин је одговорио да ће престати када за то дође време.

"Позваћу вас да се вратимо уназад само десетак дана и да нађете једног српског званичника који је покренуо ову полемику", рекао је он и додао да је почетак размирица увек долазио из Хрватске.

Вулин је казао и да ће из Србије увек одговарати, али да неће започињати такве полемике.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом