четвртак, 16.06.2016, 18:05 -> 19:16
Извор: РТС
Парламент ЕУ истражује случај изложбе о Степинцу
У кабинету председника Европског парламента Мартина Шулца кажу за РТС да су добили протестно писмо амбасадора Србије при Европској унији Душка Лопандића, упућено због изложбе о Алојзију Степинцу.
Цео случај ће бити истражен и онда ће се одлучити о евентуалној реакцији, кажу у кабинету Мартина Шулца.
Додају и да су изложбу одобриле надлежне службе Европског парламента и да ће испитати да ли је то учињено по правилима.
Министарство спољних послова Србије протестовало је због изложбе о животу и раду Алојзија Степинца, у организацији хрватске посланице Маријане Петир и Загребачке надбискупије.
Амбасадор Србије при Европској унији Душко Лопандић упутио је протестна писма председнику Европског парламента Мартину Шулцу, као и председавајућем Комитета за спољне послове Европског парламента Елмару Броку, председнику групације Европске народне партије (ЕПП) Манфреду Веберу, а о овоме је требало да обавести и известиоца за Републику Србију Дејвида Макалистера и известиоце из сенке и друге посланике ЕП.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар