ДЈБ: ДС да раскине коалиције са СПС-ом

Покрет "Доста је било" Саше Радуловића позвао је Демократску странку да раскине коалиције са Социјалистичком партијом Србије на свим нивоима због подршке коју су социјалисти дали рушењу објеката у београдској четврти Савамала.

СПС је јавном подршком незаконитом рушењу у Савамали током изборне ноћи, а у покушају да се додвори мандатару, још једном показала да не верује у владавину права, навео је
Покрет "Доста је било".

Позивамо ДС да раскине све коалиције са СПС-ом на свим нивоима јер било каква сарадња више не би смела да буде могућа. Не постоји оправдање, наводи се у саопштењу.

Ова странка оцењује да ниједно друштво не може да напредује уколико се крију извршиоци кривичних дела у којима је уништена приватна имовина и грађанима ограничавана слобода.

Покрет "Доста је било" је подсетио да су њихови принципи за учешће у локалној власти поред потпуне транспарентности и департизација, то да са СНС, радикалима, али и свим другим странкама које подржавају политику мандатара, сарадња није могућа.

Позив ДС да изађе из свих локалних коалиција са СПС-ом посебно важи, навео је овај Покрет, за општину Стари град на чијој се територији у највећој мери одржавају грађански протести.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом