Ђорђевић и Манчанг: Интензивира се билатерална војна сарадња

Министар одбране Зоран Ђорђевић разговарао је са амбасадором Народне Републике Кине у Београду Лијем Манчангом о модалитетима унапређења сарадње у области одбране.

Током разговора је наглашено да је Кина један од најважнијих стратешких партнера и пријатеља Србије, саопштило је Министарство одбране.

Посебно је истакнуто да ће предстојећа посета председника Кине Си Ђинпинга још више допринети унапређењу билатералне сарадње две пријатељске земље, укључујући ту и сарадњу у области одбране.

Тим поводом, на састанку су размотрени сви аспекти подршке и учешћа Министарства одбране и Војске Србије у организацији и реализацији те посете.

Саговорници су се сагласили да се билатерална војна сарадња интензивира на задовољство обе стране, као и да су иницирани различити пројекти у областима од заједничког интереса, што се посебно односи на сарадњу одбрамбених индустрија Србије и Кине.

Констатовано је да посете на високом и највишем нивоу позитивно утичу на стварање одличног амбијента за даљи динамичан раст општих и политичких билатералних односа, као и сарадње у области одбране, са тежиштем на развоју војноекономске и војнотехничке сарадње.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом