Николић честитао председнику Аустрије

Председник Србије Томислав Николић упутио је честитку новоизабраном председнику Аустрије Александеру Ван дер Белену и изразио наду да ће Србија и Аустрија наставити да унапређују сарадњу, саопштила је Прес служба.

"Уверен сам да ће и за време Вашег мандата наше две земље наставити да унапређују билатералне односе у обостраном интересу и на добробит својих грађана и да ћемо, заједничким залагањем, допринети унапређењу свестране сарадње наших земаља", наводи се у честитки.

Ван дер Белен, независни кандидат и бивши лидер Странке зелених Александер, на прдседничким изборима у недељу је однео тесну победу над десничаром Норбертом Хофером, вођом Слободарске партије Аустрије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом