понедељак, 18.04.2016, 16:42 -> 17:02
Извор: Танјуг
Селими: Листа "непожељних Срба" на Косову може бити шира
Вршилац дужности косовског министра спољних послова Петрит Селими изјавио је да, после Војислава Шешеља и Љубише Диковића, списак Срба који су проглашени "непожељним особама" може бити проширен и на друге српске званичнике.
Селими је, како преноси Коха диторе, позвао приштинске правосудне институције да прикупе аргументе за тужбу.
"Молим тужилаштво Косова, остале институције, Министарство унутрашњих послова да - базирајући се на чињеницама и извештајима - покрену поступак против лица, како би им се не само забранио улазак, већ како би били ухапшени, и чак да буду тражени путем Интерпола," рекао је Селими.
Коха диторе наводи да би проширење списка српских званичника, којима ће бити онемогућен улазак на Косово, могло бити у вези са злочинима над Албанцима током рата 1999. године.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар