Јачање сарадње са Кином у области безбедности

Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић и заменик министра Јавне безбедности Народне Републике Кине Сја Чонгјуан констатовали су у Београду да Србију и Кину везује дубоко пријатељство и узајамно разумевање о питањима од највиших интереса двеју земаља.

Стефановић и Сја констатовали су потребу за разменом искустава, а разговарало се и о конкретним корацима које треба предузети на унапређењу сарадње у областима борбе против тероризма, високотехнолошког криминала, сузбијања илегалних миграција, као и и борбе против организованохг криминала. Било је речи и о сарадњи у области развоја информационо-комуникационе технологије, саопштио је МУП.

Министар Стефановић је представио кинеским гостима структуру нашег министарства и реформе кроз које је МУП прошао у претходне две године.

Током првог билатералног сусрета представника Србије и Кине истакнута је традиционално добра сарадња између два министарства, која је у складу са свеукупним односима пријатељства и узајамне подршке две земље, каже се у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом