уторак, 22.03.2016, 10:37 -> 10:45
Извор: Танјуг
Српски премијер сутра у посети немачкој покрајини Хесен
Председник Владе Србије Александар Вучић боравиће сутра у једнодневној посети немачкој покрајини Хесен, где ће разговарати са покрајинским властима и присуствовати српско-немачком економском форуму.
Александар Вучић ће, како је најављено у Немачкој, најпре у Визбадену имати разговор са председником владе покрајине Хесен Фолкером Буфијеом.
Затим ће отворити економски форум посвећен Србији у Франкфурту, који ће се одржати у организацији немачке Коморе за индустрију и трговину (ИХК) и Привредне коморе Србије (ПКС).
"Република Србија је иза себе оставила тешке године у економском погледу. Земља се дуго борила са последицама глобалне економске кризе, а уз то била је суочена и са катастрофалним поплавама пре две године. Одлучна политика штедње, повлачење државе из привреде и консолидација буџета, у међувремену доносе видљиве резултате и позитивно се одражавају на развој привреде", наводи се у позиву за економски форум, на којем се очекује учешће значајног броја немачких компанија.
Организатори указују да растућа стопа запослености, боље позиционирање извозне привреде и већа стабилност цена доприносе дугорочним интересантним перспективама привреде.
Успеси постоје и у другим пољима - у процесу приступања ЕУ је направљен одлучујући корак напред, након што су у децембру започети званично преговори.
Тај позитивни развој пружа разнолике шансе за даље продубљење традиционално добрих немачко-српских економских односа, наводи се у позиву и додаје да је политички покретач реформске агенде влада премијера Александра Вучића, чије реформске успехе је позитивно оценио и Међународни монетарни фонд.
На економском форуму, како је најављено, учествоваће министар привреде, енергетике, саобраћаја и развоја покрајине Хесен Тарек ел Вазир, министар финансија Србије Душан Вујовић, председник Привредне коморе Србије Марко Чадеж, председник ИХК у Франкфурту Матијас Милер, директор за централну и источну Европу "Дојче банк" Петер Тилс.
О успешном пословању у Србији говориће директор "Хемофарма" Роланд Зелигер, представник немачке привреде у Србији Томас Масен, као и директор "Ренус Логистикс" Олаф Холцгрефе.
Председник ПКС је, почетком године, најављујући одржавање немачко-српског форума, рекао да ће он бити добра прилика да се, водећим компанијама Хесена, представи економски потенцијал Србије, услови пословања и инвестирања.
"Уједно, то је и велика шанса за српске фирме да се повежу са немачким компанијама и размотре могућности пословне сарадње, кроз инвестиције, конкретне кооперације и укључивање у њихов ланац добављача", нагласио је Чадеж.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар