Читај ми!

Москопулос: Цркви у Приштини не може се променити намена

Саветник косовске владе за културно и верско наслеђе Димитрис Москопулос рекао је да српској цркви, која се налази у оквиру универзитетског комплекса у Приштини, не може да буде промењена намена, преносе приштински медији.

"Зона у којој је црква изграђена је у власништву Српске православне цркве. Црква се не може претворити ни у шта друго", поручио је Москопулос у писму које је прочитано током дебате у Приштини o тој теми.

Приштински дневни листови наводе како је градоначелник Приштине Шпенд Ахмети рекао да је игуман манастира Високи Дечани Сава Јањић требало да присуствује тој дебати.

Ахмети је навео да током процеса подношења захтева за легализацију зграда подигнутих без дозвола, нико није поднео захтев у корист те цркве, која је изграђена деведесетих, пише приштинска штампа.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом