среда, 27.01.2016, 17:12 -> 18:27
Извор: Танјуг
Трећа Србија: Двери са демократама праве нови ДОС
Трећа Србија оптужила је Двери да скупљају новац за кампању од донатора из САД који финансирање условљавају предизборном коалицијом са Демократском странком. Двери те оптужбе демантују.
Потпредседник Треће Србије Мироје Јовановић тврди да представници Двери у САД прикупљају новац за кампању коју ће водити заједно са Демократском странком Србије, при чему је услов америчких донатора да направе предизборну коалицију са ДС и да на платформи "новог ДОС-а" проузрокују озбиљну поларизацију у друштву.
Јовановић тврди и да је "операција" састављања новог ДОС-а кренула из Чачка, у којем је већ направљен савез Двери и ДС.
Бошко Обрадовић из Двери негира оптужбе и поручује да та организација никада неће бити део прозападног опозиционог блока, јер, како наводи, између ДС и СНС нема никакве политичке разлике.
"У патриотском блоку Двери и ДСС режим Александра Вучића види највећу опасност. Пајтић, Јовановић и Тадић не могу победити Вучића, једино га може победити удружени патриотски блок и зато ће Вучићеви агенти у редовима лажне опозиције служити за нападе на Двери и ДСС", рекао је Обрадовић.
Када је у питању Чачак, Обрадовић наводи да су локални избори "бити или не бити" за тај град и да Двери не могу саме да смене актуелну власт, те су због тога направили "Окупљање за спас Чачка", где су, како је рекао, добродошли сви који су против власти.
"Разговарамо о даљем ширењу овог опозиционог блока", рекао је Обрадовић, наводећи да су у њему већ Јединствена Србија, Равногорски покрет и Покрет за Чачак.
На власти у Чачку је тренутно коалиција коју чине НС, СНС, ДСС, СПС, ПУПС и УРС, док су у опозицији Двери, ДС, Социјалдемократска партија и "Чачанска опозиција".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар