уторак, 29.12.2015, 20:18 -> 23:41
Извор: Танјуг, Бета
Николић: Постоји план за рушење Додика
Председник Србије Томислав Николић рекао је да је информисан да постоји план за рушење актуелне власти у Републици Српској кроз рушење власти председника Милорада Додика.
Томислав Николић оцењује да је реч о персонализацији проблема као својевремено у случају Слободана Милошевића.
"У великој мери, нажалост, дешава се оно што је коришћено у обрачуну са Србијом у случају Слободана Милошевића – персонализује се проблем па се каже: све ће бити добро ако оде Додик, а ништа неће бити добро", рекао је председник Николић у интервјуу за бањалучки РТРС.
Николић је рекао да је пажња Србије усмерена на Републику Српску без икакве жеље да се свађа са онима који "нису тај ентитет".
За покушаје, како је рекао, уништавања Републике Српске сазнао је у разговорима са страним дипломатама, упозоривши да је угроженост Српске велика.
"Интерес, судбина и опстанак Републике Српске морају бити важнији од свега другог, без обзира на то ко је на власти", рекао је председник Србије.
Николић је рекао да су му дипломате отворено рекле да се нешто дешава и да постоји тенденција да се Република Српска стави пред свршен чин – да прихвати апсолутно све што јој се буде сугерисало или ће њене надлежности и даље бити смањиване уз учешће Уставног суда БиХ.
Председник Србије упозорава да ништа неће бити како треба уколико опозициони политички блок не схвати да је угроженост Српске велика.
"Директиве за рушење Српске долазе из међународне заједнице, а спроводе се из Федерације БиХ", рекао је Николић.
Најлошији односи са Македонијом и Црном Гором
Николић је оценио да су односи с бошњачким политичарима у БиХ промењиви, истичући како бошњачки члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић никада није истовремено у добрим односима с њим и с премијером Александром Вучићем.
"Сада мене зове, а улази у сукоб с Вучићем. Ми смо један тим и с нама нико не може да се игра", рекао је Николић.
Додао је да је прихватио позив да посети Сарајево и да је остало да се утаначи датум посете.
У посету Хрватској, истиче, иде чим у тој земљи буде формирана нова влада, истичући да тренутно Србија од суседних земаља има најлошије односе с Македонијом, због постављања натписа Бивша Југословенска Република Македонија на граници с том земљом, као и са Црном Гором, у којој су, како је навео, Срби прогањани и губе идентитет.
Председник Србије је оценио да је процес распада бивше Југославије завршен, али да није завршен процес који би довео до добрих односа међу државама насталим на подручју бивше заједничке државе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 11
Пошаљи коментар