четвртак, 10.12.2015, 12:09 -> 12:36
Извор: Бета
Коха: Остају визе за грађане Косова
Иако је неспорно да је Косово забележило напредак, из Брисела наредних дана неће бити добрих вести по питању визне либерализације, пише "Коха диторе" позивајући се на дипломатске изворе у ЕУ.
У време када је на Косову створен велики оптимизам да ће пре краја године Европска комисија изаћи са препоруком о укидању виза, констатујући да су испуњени сви потребни критеријуми, у Бриселу нема добрих вести у том правцу, иако се спомиње да је без сумње Косово постигло напредак, пише приштински дневник Коха диторе.
Званичници ЕУ не деле мишљење премијера Исе Мустафе да је Косово остварило све техничке критеријуме, што ће бити јасно и у извештају Европске комисије који ће бити окончан следеће недеље.
"Према дипломатским изворима у Бриселу, у извештају ће бити дата оцена напретка Косова. Рећи ће се да је испуњен највећи број критеријума, али не и сви. У овом тренутку се спомињу девет услова који треба да се остваре у будућности", пише Коха диторе.
Да се не ради о лаким критеријумима говори и чињеница да се захтевају и "пресуде у случајевима организованог криминала и корупције на високом нивоу".
Без њиховог испуњавања, Европска комисија не може да препоручи укидање виза и не може да се настави даља процедура у Савету Европске уније, констатује Коха диторе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар