Хан у Београду

Комесар Европске уније за проширење и политику суседства Јоханес Хан допутовао је у посету Србији, објављено је на његовом "Твитер" налогу.

Јоханес Хан се састао са представницима српских медија, а током дана сусрешће се с премијером Александром Вучићем, председницом Народне скупштине Мајом Гојковић, лидерима одборничких група.

Такође, комесар Хан ће се обратити Народној скупштини уводним излагањем.

Хан је, уочи посете Београду, рекао да ће отварање првих преговарачких поглавља, које је најављено за следећу недељу, донети нову динамику и убрзати процес европских интеграција Србије.

Хан је у разговору за РТС изразио очекивање да ће и поглавља 23 и 24 о владавини закона бити отворена у првој половини следеће године, али је додао да сада није могуће прецизирати када тачно јер, како каже, дебата о томе траје.

Како је указао, у оквиру поглавља 35 потребно је наставити нормализацију односа са Приштином и примену споразума до сада постигнутих у дијалогу, али је нагласио да је такође важно фокусирати се на то која поглавља ће бити следећа.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом