Гојковић: Хиџаб сам носила да укажем поштовање Ирану

Председница Народне скупштине Србије Маја Гојковић изјавила је да је приликом посете Ирану ставила хиџаб, који је добила из Новог Пазара, да би на тај начин показала колико Србија цени поштовање које је та земља у многим тренуцима показала према нашим државним интересима.

Маја Гојковић је, у интервјуу Политици, подсетила да Исламска Република Иран, упркос великим притисцима, није признала самопроглашену државу Косово.

Гојковићева је нагласила да је радила у најбољем интересу своје државе, додавши да је медијски линч којем је због свог геста била изложена није изненадио.

"Србију нисам осрамотила нигде где сам била, па ни сада, и драго ми је што је премијер Александар Вучић, иако је био у Кини, нашао времена да ми пружи подршку", истакла је председница Народне скупштине Србије.

Број коментара 20

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом