Читај ми!

Амфилохије одликовао Шешеља

Митропополит црногорско-приморски Српске православне цркве Амфилохије одликовао је председника Српске радикалне странке Војислава Шешеља, саопштила је та странка.

Војислав Шешељ је одликован високим Орденом златног лика Светог Петра Другог Ловћенског Тајновидца, саопштила је СРС,а преноси Бета.

У образложењу одликовања наводи се да се оно Шешељу додељује за "косовско рвање" и служење закону светом божје правде у одбрани од 'правде' Хашког суда", којем, како се наводи, "трагови смрде нечовјештвом".

Митрополит СПЦ Амфилохије уручио је Шешељу одликовање у свечаној сали београдске кардиоваскуларне клинике "Острог", чији је директор Милован Бојић, који је такође присуствовао свечаности.

Раније ове године, у јануару, Шешељ је добио одликовање од још једног високог достојанственика СПЦ, владике милешевског Филарета.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом