Читај ми!

ДС критикује накнаде за одводњавање

Док клизишта буквално гутају инфраструктуру и имања грађанима, Влада Србије покушава двоструко да наплати накнаду за одводњавање, тврди Нада Драговић, министарка пољопривреде и заштите животне средине ДС-ове владе у сенци.

Нада Драговић истиче да, због покушаја да Влада Србије двоструко наплати накнаду за одводњавање али и низа пропуста у овој области, тражи одговорност и смену актуелне министарке Снежане Богосављевић Бошковић, преноси Танјуг.

Драговић наводи да је Пореска управа на хиљаде адреса у Србији послала решење о наплати одводњавања за грађевинско земљиште, иако грађани накнаду плаћају локалним самоуправама.

Да апсурд буде већи, напомиње Драговић, решења су масовно издата за непостојеће парцеле, власницима станова у колективном становању је обрачуната накнада као да су власници целе зграде, а за појединачне стамбене објекте неки грађани добили су накнаду и по 5.000 динара.

"Док се спроводи системска пљачка грађана, приходи водопривреде се смањују", тврди Драговић и у прилог томе додаје да извођачима радова није плаћено више од 50 одсто уговорених послова, те да већина предузећа која су у оперативним плановима за одбрану од поплава у случају нове ванредне ситуације нема ни за гориво за машине, а неки нису исплатили зараде запосленима дуже од пет месеци.

Драговић каже и да годину дана након катастрофалних поплава већина насипа, црпних станица и других објеката није санирана, а више од 350 слабих места на насипима и око 36.000 клизишта и даље чека санацију.

Штете које су настале након поплава износе 1,7 милијарди евра, тачније поплава је однела готово педесетогодишња улагања у водопривреду, наводи Драговићева, због чега ће, каже, Демократска странка тражити измену закона о водама како би се управљање водотоцима другог реда вратило на републички ниво.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом