Читај ми!

Дачић са новим амбасадором Јужне Кореје

Први потпредседник Владе и министар спољних послова Србије Ивица Дачић састао се са новим амбасадором Јужне Кореје у Београду Ли До-хуном, са којим је разговарао о унапређењу политичког дијалога и јачању сарадње две земље на свим пољима.

У разговору је истакнуто да су дипломатски односи две земље успостављени пре тачно 25 година и да су се у том периоду континуирано развијали у разним областима, саопштило је Министарство спољних послова Србије, преноси Танјуг.

Договорено је даље унапређење политичког дијалога кроз размену посета на највишем нивоу и интензивирање свих видова билатералне и економске сарадње.

Пожелевши добродошлицу и успешан рад новом амбасадору, министар Дачић је позитивно оценио активности корејске компаније "Јура", која је отворила четири фабрике у Србији, и заложио се за веће присуство и других корејских фирми и инвеститора у нашој земљи.

Амбасадор Ли је истакао да Република Кореја придаје велику пажњу јачању сарадње са Србијом у свим областима и најавио могућност нових инвестиција, нарочито оних компанија чији су производи већ присутни на српском тржишту, а које разматрају и отварање својих производних погона у нашој земљи, закључује се у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом