петак, 14.11.2014, 10:46 -> 19:33
Међусобне посете преко официра за везу
Главни циљ састанка, у оквиру дијалога о нормализацији са делегацијом Приштине у Бриселу, био је олакшање живота људи, рекао директор владине Канцеларије за КиМ Марко Ђурић. Договорено је да се међусобне посете званичника од 1. децембра договарају преко официра за везу.
Ђурић је, након петочасовних разговора у згради Европске службе за спољне послове у Бриселу, рекао да су две стране разговарале о "дебирократизацији живота обичних људи", преноси Танјуг.
"Дотакли смо се теме осигурања моторних возила, јер грађани који прелазе административну линију то веома скупо плаћају", рекао је Ђурић, истичући да су разговори протекли у конструктивној атмосфери.
Осим тога, договорено је да се посете званичника Приштини и Београду од 1. децембра договарају преко официра за везу, уместо преко Еулекса као што је досад био случај.
Према Ђурићевим речима, није било речи о формирању Заједнице српских општина, јер ће о томе моћи да се разговара тек након што Косово добије владу.
Осим Ђурића у српској делегацији био је и заменик директора Канцеларије за Косово Душан Козарев, официр за везу Владе Србије у Приштини Дејан Павићевић и координатор Управљачког тима за успостављање Заједнице српских општина Љубомир Марић, док је приштинску делгацију предводила потпредседница косовске владе Едита Тахири.
Тахири се није обратила новинарима, а према изворима косовске делегације, о разговорима ће објавити писано саопштење у Приштини.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар