недеља, 13.07.2014, 22:54 -> 23:03
Михајловић: Влада није формирана за идеје појединаца
Потпредседница Владе Србије Зорана Михајловић изјавила је, поводом оставке министра финансија Лазара Крстића, да Влада није формирана да би реализовала идеје било ког појединца, него да заједничким радом и одговорношћу подигне државу из проблема у којима се налази.
"Када одлучујете да ли ћете прихватити неку јавну функцију, морате бити свесни одговорности коју тиме преузимате. Не прихватате функцију да бисте се звали директор или министар, већ да бисте у тешким тренуцима помогли да земља изађе из кризе и да се развија", рекла је Зорана Михајловић за лист Данас, преноси Бета.
Зорана Михајловић истакла је да Влада и Српска напредна странка неће одустати од доношења новог Закона о раду, ма колико им синдикални лидери претили протестима.
"Постојећи Закон о раду, који су актуелне вође синдиката свесрдно подржавале, довео је до отказа за готово пола милиона људи. Па шта треба још да нам се деси па да схватимо да закон није добар", навела је Зорана Михајловић.
Оценила је да синдикални лидери више брину о томе како да сачувају своје фотеље и привилегије него што брину за радничка права.
"Ако могу да буду најгласнији кад треба критиковати Владу, можда би требало да кажу и шта су урадили за раднике свих претходних година, а колика су им примања на разним функцијама", навела је Зорана Михајловић.
Упитана да ли ће јој бити тешко да ради до 65 године, Зорана Михајловић је одговорила да не разуме зашто људи у Србији беже од рада и да се нада да ће радити докле год буде могла и после старосне границе за пензионисање.
На питање да ли је њен изостанак из државне делегације која је недавно посетила Русију последица наставка руске нетрпељивости према њој, Зорана Михајловић је одговорила да више води рачуна о чињеницама него о интригама и да је потпуно сигурна да су такви наводи дело "домаћих кухиња и да Русија нема са тим ништа".
Истакла је да је потписивање уговора о Јужном току важан догађај за Србију, њену енергетску безбедност, као и за послове које ће донети послове грађевинским компанијама. Уговор је потписао директор "Србијагаса" Душан Бајатовић.
"Да ли је потписник Бајатовић или неко други, мање је важно. Бајатовић је један од директора предузећа Јужни ток Србија и уговор је потписао са тог места, а не као било чији човек", навела је Зорана Михајловић.
Упитана да ли је се као професорка на Мегатренд универзитету осећа преварено због "лажног доктората његовог власника Миће Јовановића", Зорана Михајловић је одговорила да је сва звања стекла на државном факултету, а да су "услови утицали" на то да се запосли на Мегатренду, где предаје два предмета и никада није полонила оцену.
Упитана да ли верује министру унутрашњих послова Небојши Стефановићу да није плагирао докторску дисертацију, Зорана Михајловић је одговорила да верује да је он као одговоран човек поштовао етички кодекс и да би већ повукао одређене потезе да је било другачије.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар