Читај ми!

НДС одао пошту жртвама у Сребреници

Нова демократска странка одала је пошту свим жртвама злочина у Сребреници и изразила солидарност са породицама страдалих.

Истовремено, НДС је осудио постављање плаката са ликом хашког оптуженика Ратка Младића у Београду на којима пише "Ђенерале, хвала ти за Сребреницу!", преноси Танјуг.

"Признањем злочина из прошлости и поштовањем жртава тих злочина чинимо да нас сећања на неславне призоре наше прошлости не раздвајају него спајају у будућности. То подразумева и признање злочина од стране свих држава и појединаца који су их чинили", изјавио је лидер НДС-а Борис Тадић, наводи се у саопштењу.

Према његовим речима, испуњавањем обавеза према Хашком трибуналу Србија није само остварила услов на путу ка чланству у ЕУ већ и показала јасну жељу да преузме одговорност за прошлост, зарад мирног суживота будућих генерација у читавом региону.

У саопштењу се истиче да је Тадић, посетом Сребреници и извињењем које је упутио док је био председник Србије, дао пример солидарности, толеранције и прихватања одговорности за злочине почињене у прошлости, уз наду да ће будућност региона креирати политика помирења, а не политика подела.

Дан сећања на жртве злочина у Сребреници је и дан када је сећање опомена да се такав злочин више никада не понови, саопштила је НДС.

НДС и њен лидер су такође оштро осудили постављање плаката у Београду на којима пише - "Ђенерале хвала ти за Сребреницу!", упозоравајући да такви иступи угрожавају све што је до сада постигнуто регионалном политиком помирења и показатељ су оживљавања политике која је и довела до злочина какав је на данашњи дан пре деветнаест година био у Сребреници.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом