субота, 12.04.2014, 14:44 -> 15:18
Живковић: Вучић неспособан да уради било шта
Председник Нове странке Зоран Живковић оценио је да ће лидер Српске напредне странке Александар Вучић владати помоћу непрекидних изборних кампања и најављивања чуда, јер је "неспособан да уради било шта".
"У наредне две године биће маса кампања, покрајински избори до лета или касније, локални избори, вероватно и председнички избори пре краја мандата Томислава Николића, јер је Вучић оценио да му одговарају кампање у којима он диктира ко ће бити опозиција а ко оцрњен и ухапшен", рекао је Живковић на седници Главног одбора Нове странке у београдској општини Стари град, пренела је Бета.
Живковић је навео да ће Вучић кампање користити као изговор да ништа не ради и да ће стално тражити нови мандат, ново поверење грађана и национални консензус.
"Зато што је непособан да уради било шта", рекао је Живковић и оценио да ће Србији бити све горе и да ће млади, ако се тако настави, бољи живот тражити у Приштини и Тирани, а не као до сада у Сегедину и Софији.
Власт своју неспособност прикрива и "најавама чуда и чудотвораца", попут "Београда на води" и "Мерцедеса", а чудотвораца нема, рекао је Живковић.
Живковић је навео да је криминал подигнут на ниво деведесетих година и истакао да је "ненормалан и непријатељ Србије" свако ко говори да су рат, убиства и санкције биле боље него време после 2000. године.
"На неким телевизијама само је питање да ли ће гост бити Вучић или криминалац који са 100 грама хероина у џепу пише песме. Србија се чисти од криминала тако што се кроз таблоиде провлачи да је све побио љубоморни Слободан Милошевић, а не хапсе се они за које постоје разлози да буду ухапшени. Правосуђе је уништено, полиција и службе безбедности укаљане", рекао је Живковић.
Живковић је навео да Нова странка као решење нуди промену Устава, тако да аутономија Војводине буде ограничена само државношћу Србије, као и децентрализацију Србије.
Живковић је изборни резултат странака демократске оријентације оценио као катастрофалан и навео да су узроци те катастрофе лоше власти од 2004. године и "плаћеничка издаја" Бориса Тадића, који је месец дана пре избора изашао из Демократске странке и основао Нову демократску странку.
Живковићева Нова странка ће у парламенту имати два посланика, а на изборима је наступила у коалицији с Демократском странком Драгана Ђиласа.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 9
Пошаљи коментар